Mohelnické mohyly

Tajuplná a zkoušená krajina náhorních plošin Krušných hor skrývá nejedno tajemství. Jednou, ze zaniklých obcí v okolí Krupky byla i ves Mohelnice. Zemědělská ves ležela přímo na hranici v údolí říčky Mohelnice (Muglitz). Nad vesnicí se vypíná stejnojmenné návrší, tedy vrch Mohelnice (746m). Dnešní mapa zde ukazuje travnatou pastvinu s jednou geologickou zajímavostí. Tou jsou tzv. Mohelnické balvany, což mají být zbytky metagranitů, potvrzujících správnost geologické teorie o metamorfózách... Ovšem při pohledu na fotografie je patrné, že lokalita naprosto neodpovídá nějakému přírodnímu dílu. Na obrázcích vidíme evidentně uměle vytvořené hromady kamenů (ony Mohelnické balvany) a hlíny, či snad dokonce mohyly, které v pravidelném rozestupu tvoří oblouk napříč kopcem. Jde stoprocentně o lidské dílo.

A tady se odvíjí náš příběh: nemohou snad být tyto kopečky, tak podezřele připomínající mohyly, spojeny se jménem Mohelnice? Rozuměj tedy „Mogylnice", neboli mohylové pole, či osada Mogilanů? (Podle Dětmarovy kroniky byli Mogilané slovanským kmenem žijícím mezi Drážďany a Lipskem.)  Vždyť doslova nadohled je Komáří vížka, neboli „Muckenberg", neboli bájná hora „miků", slovanských bohů... Komáří vížka je silným energetickým místem bezesporu. 

Svahy mohyl jsou příliš strmé a kameny a balvany uložené v mohylách jsou veliké, mnoho z nich je psychotronicky aktivních, navíc hromady jsou vysoké a plné hlíny, promíchané s balvany. A to nesvědčí o tzv. agrárních hromadách, které vznikaly při stahování kamenů z polí. A co ta pravidelná linie a rozestupy? Mohyl je minimálně devět a táhnou se obloukem do daleka. Nezbývá, než se vydat podél řady a zkoumat hromady zblízka.

Další malou záhadou je kovový štítek na jednom z kamenů na první hromadě u polní cesty. Jsou na něm souřadnice N=43.9 E=52.52 . Jde-li o omyl v označení lokality není jasné. Každopádně, zeměpisné souřadnice ukazují na jedno místo v Kazachstánu.

Každopádně jsou mohyly moc pěkné a v krajině dnes tvoří zajímavý a energeticky aktvní prvek.
A to už je důvod k návštěvě a prozkoumání, ne?!

 

Jak již bylo řečeno výše, dle biotroniků je toto místo silným pozitivně energetickým místem. Například PhDr. Jan Jílek toto místo zařadil do kategorie 2 a naměřil zde 20.000.000 jednotek, resp. procent (název je trochu matoucí: nejdříve jsem používal %, s tím, že průměrná energie v České republice je 100%, pak jsem ale na radu jednoho matematika, začal užívat označení jednotky. Vyjde to ale na stejno, 100 jednotek je průměrná síla vyzařování geo-energie v ČR). O místě řekl: Toto je již velmi vzácná intenzita vyzařování energie místa. Myslím, že dokážu zjistit i přítomnost jiných energií, ať už pozitivních, nebo negativních, z lidské činnosti. Ato, podle mého názoru, i po několika tisících let. Některé tyto energie, zřejmě nemizí. V této lokalitě ale žádnou takovou energii z lidské činnosti neregistruji. Zdá se, že energie mohyl není nijak uměle navýšená. Shoduje se s geo-energií celé oblasti, kretá souvisí s místním geologickým podložím a jeho mocností, podpořená nadmořskou výškou.

 

ZOBRAZENÍ PŘÍMO NA mapy.cz ZDE